Porody oraz naturalne procesy zachodzące w organizmie kobiety z wiekiem stanowią wstydliwy i poważny problem, który z dyskomfortu fizycznego może przerodzić się w zaburzenia emocjonalne czy problemy w rodzinie.
🤔Co takiego dzieje się w organizmie kobiety z wiekiem?
W okolicy 51 roku życia statystyczna Polka przestaje miesiączkować ( menopauza to ostatnia miesiączka w życiu kobiety, po której następuje co najmniej 12 miesięczny brak krwawienia ).
Dochodzi do zmniejszenia produkcji estrogenów, czyli hormonów żeńskich. Estrogeny pełnią wiele ważnych funkcji, są m.in. potrzebne do prawidłowego funkcjonowania stref intymnych. Gdy nie ma estrogenów, w komórkach pochwy spada też poziom glikogenu, pełniącego funkcję odżywczą dla dobroczynnych bakterii – pałeczek kwasu mlekowego. Gdy nie ma estrogenu, nie ma też glikogenu, czyli pokarmu dla tych bakterii. – To powoduje, że śluzówka staje się sucha, wrażliwa na wszelkie urazy, otarcia i infekcje. W konsekwencji kobiety odczuwają dyskomfort w sytuacjach intymnych, co jest główną przyczyną tego, że czasem całkowicie rezygnują z seksu.
🤔 Jak żyć?😀
Najprostszy i najbezpieczniejszy sposób to miejscowe dostarczanie estrogenów i pałeczek kwasu mlekowego za pomocą globulek czy kremów. Takie działania wzbogacają florę bakteryjną i znacznie poprawiają komfort współżycia.
Można zdecydować się na któraś z metod zabiegowych przywrócenia witalności strefom intymnym:
– zabiegi laserowej rewitalizacji
– techniki z wykorzystaniem ultradźwięków
– innowacyjna technologia ThermiVa wykorzystująca radiofrekwencję, jako mało inwazyjny zabieg
Osobiście wykonuję zabiegi ThermiVa, z których pacjentki są bardzo zadowolone ☺
Polecam ciekawy artykuł: